Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Regulamin

§1. Zaznajomienie się oraz akceptacja poniższego regulaminu jest konieczna, aby móc się zarejestrować i korzystać z Forumprawne.net zwanego dalej Forum.

§2. Administratorem forum jest firma: eCOM, NIP: 7712255384, email: pomoc@ecom.com.pl.

§3. Załączniki stanowiące integralną część niniejszego Regulaminu to - Polityka Prywatności - opublikowana na stronie www.forumprawne.net/polityka_prywatnosci.html oraz Polityka Cookies - opublikowana na stronie www.forumprawne.net/polityka_cookies.html.

§4. Forum służy do dyskusji na tematy związane z prawem i dziedzinami pokrewnymi.

§5. Udział w Forum jest całkowicie dobrowolny, a użytkownikowi nie przysługuje roszczenie o zapłatę od Forum w związku z udzielanymi odpowiedziami prawnymi.

§6. Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Jest jedynie platformą, dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć.

§7. Prezentowane na Forum poglądy, opinie i odpowiedzi na pytania prawne mają jedynie charakter informacyjny, pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek.

§8. Forum nie ponosi odpowiedzialności za trafność udzielanych odpowiedzi jak i za skutki zastosowania się do udzielonych wskazówek.

§9. Publikować posty na Forum może każdy zarejestrowany użytkownik.

§10. Zabronione jest umieszczanie na Forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, oszczercze, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność.

§11. Złamanie zasad obowiązujących na Forum spowoduje natychmiastowe usunięcie konta użytkownika.

§12. W treści postów nie wolno użytkownikom zamieszczać linków do zewnętrznych stron www - jeśli nie dotyczy to prowadzonej dyskusji.

§13. Dołączając do własnej wypowiedzi załącznik użytkownik zobowiązany jest wykasować: dane osobowe, oznaczenie instytucji i inne dane naruszające prawa osób postronnych. Pełną odpowiedzialność prawną za naruszenie powyższych praw - a w szczególności dóbr osobistych innych osób - ponosi użytkownik.

§14. Forum nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane przez użytkowników treści.

§15. Forum zastrzega sobie prawo do przerwania dyskusji w każdym momencie, wykasowania lub zmiany określonych postów bez podania przyczyny. Forum może także przenosić posty do innych działów forum i zmieniać ich oznaczenia.

§16. Forum nie ponosi odpowiedzialności za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania danych użytkowników i ich postów.

§17. Nazwy użytkowników nie mogą być adresami stron WWW.

§18. Forum zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika, który nie dokona aktywacji konta w ciągu 3 dni, licząc od daty rejestracji konta.

§19. Forum zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika, który nie zaloguje się w ogóle na konto w ciągu 4 dni, licząc od daty rejestracji konta.

§20. Forum zastrzega sobie prawo do usunięcia konta użytkownika, który nie zamieści żadnego postu w ciągu 5 dni, licząc od daty rejestracji konta.

§21. W przypadku usunięcia konta użytkownika Forum zastrzega sobie prawo do nie usuwania jego postów.

§22. Użytkownicy nie mają możliwości usuwania zamieszczonych postów. Forum nie usuwa postów na życzenie użytkowników.

§23. Zabronione jest umieszczania na forum propozycji udzielania pomocy prawnej poza forum, reklamowanie lub promowanie swojej działalności, jak również umieszczanie postów, z treści których wynika, że użytkownik poszukuje pomocy prawnej poza forum. Powyższy zakaz obejmuje również nicki, podpisy, avatary, posty, Prywatne Wiadomości (PW) oraz e-maile przesyłane do użytkowników. Zgodę na reklamowanie lub promowanie swojej działalności na forum w jakiejkolwiek formie wydać może jedynie Administrator do którego należy się w tej sprawie zwrócić za pośrednictwem systemu Prywatnych Wiadomości (PW) lub e-maila.

§24. Zabronione jest prowadzenie zbędnych polemik, składających się m.in. z dużej ilości krótkich postów bez treści merytorycznej, odbiegających w sposób znaczący od głównego tematu, a także ostrych wypowiedzi i kłótni. Wszelkie tematy, których forma przyjmie charakter czatu internetowego lub luźnej pogawędki, a które mogą być kontynuowane drogą Prywatnych Wiadomości, komunikatorów internetowych lub e-maili będą zamykane, ewentualnie usuwane będą konkretne posty.

§25. Ocena czy powyższy regulamin został naruszony przez użytkownika w jakimkolwiek jego punkcie oraz w jakim stopniu zależy tylko i wyłącznie od Administratora i Moderatora forum. W takim przypadku użytkownik może otrzymać ostrzeżenie lub zostać usunięty z forum (ban). Usunięcie z forum nie musi być poprzedzone ostrzeżeniem.

§26. Rejestrując się w Serwisie Użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych w formularzach danych teraz i w przyszłości, zgodnie z polskim prawem, w szczególności Ustawą o "Ochronie Danych Osobowych" z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. nr 133, poz. 833) oraz ustawą z dnia 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną".

§27. Rejestrując się w Serwisie Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z dnia 18.07.2002 r.) od właściciela Serwisu, oraz innych firm związanych z nim ważną umową, niezamówionych informacji handlowych o promocjach i nowościach dostępnych w Serwisie, a także innych informacji handlowych wysłanych przez Serwis w imieniu własnym lub na jego zlecenie na adres poczty elektronicznej podany przez Użytkownika przy dokonywaniu rejestracji, w tym także po zakończeniu korzystania przez użytkownika z Serwisu. Zgoda, o której mowa może być w każdej chwili odwołana.

§28. Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania dalszych informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej poprzez kliknięcie w służący do rezygnacji z otrzymywania informacji handlowych link znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail.