Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Przerwa w ubezpieczeniu NFZ a ponowna rejestracja w PUP
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
wawiw90



Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 2
PostWysłany: 03/06/2021, 6:07    Temat postu: Przerwa w ubezpieczeniu NFZ a ponowna rejestracja w PUP Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem obecnie w sytuacji, w której, jeśli PUP nie przychyli się do mojej argumentacji w kwestii odmowy stażu, zostanę skreślona z listy bezrobotnych i nie będę mogła zarejestrować się ponownie przez okres, z tego co mi wiadomo, czterech miesięcy.

Jeśli okaże się, że złożone przeze mnie oświadczenie zostanie rozważone negatywnie, planuję zainwestować własne oszczędności w abonament medyczny, lub prywatne ubezpieczenie POZA NFZ, u któregoś z prywatnych ubezpieczycieli i szukać pracy na własny rachunek. Pytanie brzmi czy w momencie gdyby nie udało mi się znaleźć zatrudnienia i będę musiała ponownie zarejestrować się jako bezrobotna, zostanie mi naliczona „kara” za przerwę w ubezpieczeniu z NFZ?

Proszę również o potwierdzenie, czy poprawnie interpretuje informacje, który znalazłam z Internecie. Według tego co znalazłam, kara jest naliczana tym osobom, które ubezpieczały się dobrowolnie/prywatnie W RAMACH NFZ, zrezygnowały i po dłuższym czasie znów chciały się ubezpieczyć w ten sam sposób. Jeśli ubezpieczę się prywatnie poza NFZ w momencie gdy podejmę pracę, kara nie powinna mnie dotyczyć, tak?

Tylko co w momencie gdy jednak szukanie pracy się przedłuży, nie będę w stanie dłużej sama się ubezpieczać i będę musiała ponownie zasilić grono oficjalnych bezrobotnych? NFZ każe mi płacić za okres, w którym nie byłam u nich ubezpieczona?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

Google



Wysłany: 03/06/2021, 6:07    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu