Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Ubezpieczenie OC, sprawca zbiegł
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kowal1608Dołączył: 05 Paź 2020
Posty: 1
PostWysłany: 05/10/2020, 13:22    Temat postu: Ubezpieczenie OC, sprawca zbiegł Odpowiedz z cytatem

Witam,

Szukam porady odnośnie sprawy jaka spotkała mnie 2 miesiące temu, troszkę tego będzie do napisania Wink

Mianowicie doszło do szkody z udziałem mojego auta , szkodę spowodowała druga osoba parkująca auto obok mojego na parkingu ZUSu .

Sprawca zbiegł z miejsca wypadku na szczęście znalazł się świadek który zostawił mi dane na kartce tego auta i dane do siebie , został zabezpieczony również monitoring w którym może nie widać jednoznacznie uderzenia natomiast widać parkujące to auto obok mojego i tego świadka oraz jak sprawca po uderzeniu wychodzi i ogląda swoje auto.

Po powrocie do domu z miejsca zdarzenia zobaczyłem kartkę skontaktowałem się ze światkiem i udałem się następnego dnia na Policję złożyć zawiadomienie, i tu zaczyna się cała bajka.

Posterunkowy spisał protokół oraz opisał szkodę wraz z zdjęciami opisał cała sprawę zebrał wszystkie dane jakie miałem i sprawa zamknięta , czekam na kontakt ze strony policji czy może już ubezpieczyciela na kwestie odszkodowania. Przynajmniej tak myślałem ze to będzie wyglądać jak wypadku zwykłej kolizji policja ustala sprawcę i później przekazuję temat do ubezpieczalni. Nic bardziej mylnego ku mojemu zdziwieniu dostałem taką odpowiedz.

"Na podstawie art 54&2 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczeniach zawiadamiam że porzeprowadzone czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do skierownia wniosku o ukaranie do sądu rejenowego w sprawie kolizji pojazdu marki ..... o nr rej .... z pojazdem marki ..... o nr rej ..... do którego doszło w dniu 30.06.202 w Warszawie przy ul ..... na szkodę Pana .....
Przecikow Panu .....
z powodu zastosowania art 5&1 pkt 2 KPOW( czyn nie zawiera znamion wykroczenia zawartego w treści art 98 KW ) ponieważ w trakcie zdarzenia nie stwierdzono realnego zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na drodze wewnętrznej . Jeżeli na skutek zdarzenia powstała szkoda w cudzym mieniu to osoba winna jej spowodowania może odpowiadać w trybie kodeksu cywilnego ( art 415, 436 KC)
(wskazać przyczynę niewniesienie wniosku o ukaranie)"

Co w takim wypadku mam robić ? ktoś może coś doradzić.
Szczerze po sądzie mi się nie chcę ciągać i się tego nie spodziewałem bo myślałem że sprawa zostanie załatwiona przez policję jak przy normalnej szkodzie , a tu psikus i rozumiem to że muszę zakładać sprawę cywilną i się ciągać po sądach ( boje się że świadkowi nie będzie się chciało i zostanę z niczym)

Pozdrawiam
I dziękuje za wszelkie sugestie Smile
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 05/10/2020, 13:22    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu