Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Umorzenie, a ubezpieczyciel
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fugsDołączył: 29 Paź 2017
Posty: 1
PostWysłany: 29/10/2017, 22:06    Temat postu: Umorzenie, a ubezpieczyciel Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

Jakiś czas temu miała miejsce sytuacja, wychodząc ze stacji benzynowej zaczepił mnie mężczyzna twierdząc, iż wjeżdżając otarłem jego samochód. Nie bardzo chciał się porozumieć w żaden sposób, faktycznie otarcie na swoim samochodzie miał, nie mniej po sprawdzeniu mojego samochodu, takich widocznych uszkodzeń było brak. Stwierdziłem, więc, iż dalsza polemika nie ma sensu i odjechałem do domu. Po jakimś czasie dostałem z firmy e-mail od ubezpieczyciela o wypełnienie druku kolizji oraz skan prawo jazdy ( prowadziłem samochód służbowy ), a lada dzień później wezwanie na policje. Na policji Pani przesłuchująca mnie umorzyła sprawę po moich wyjaśnieniach, ze względu na brak dowodów oraz szkodę w miejscu nie będącym drogą publiczną. Problem tkwi jednak w tym, iż bok mojego służbowego samochodu jest delikatnie otarty - było to widoczne dopiero na dzień następny przy świetle dziennym, jednak sam takiej szkody prowadząc nie odczułem, prawdopodobnie mogło mieć miejsce otarcie.

Pytanie brzmi: w sytuacji kiedy z braku jednoznacznych dowodów policja umorzyła sprawę, w jaki sposób poszkodowany może rościć prawa z tytułu cywilnego i co powinienem w takiej sytuacji zrobić ?

Mało tego - jakiś miesiąc po tym zdarzeniu policja zatrzymała mnie pod wpływem alkoholu, co prawda stężenie nie było duże około 0,6 promila ( chciałem podjechać po papierosy ) nie mniej jestem obecnie podejrzany o jazdę pod wpływem alkoholu i czekam na rozprawę ( prowadzi ją adwokat starając się o warunkowe umorzenie ). Prawnie posiadam uprawnienia do prowadzenia pojazdów, do czasu sprawy, nie mniej dokument został mi na ten czas zatrzymany.

Pytanie drugie brzmi: czy w sytuacji, kiedy prześlę skan prawa jazdy wraz z drukiem o szkodzie, aby poszkodowany mógł ewentualnie naprawić szkodę z mojego OC, to czy ubezpieczyciel, będzie miał dostęp do informacji, iż moje prawo jazdy zostało zatrzymane, czy nie ? Przypominam, że do czasu rozprawy uprawnienia posiadam, zatrzymane zostało jedynie prawo jazdy i zostałem wpisany do jakiegoś rejestru, gdzie jest to widoczne dla policji.

Dodam, iż kolizja miała miejsce przed niefortunnym zdarzeniem zatrzymania pod wpływem.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Przemysław
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 29/10/2017, 22:06    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
korniuliDołączył: 30 Gru 2017
Posty: 3
PostWysłany: 30/12/2017, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasliaDołączył: 10 Mar 2018
Posty: 1
PostWysłany: 10/03/2018, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu