Zaloguj    Moje konto    Moje wiadomości
     Start     Zadaj pytanie     Rejestracja     Wyszukiwarka     Nowe posty     Szukamy moderatorów     Kontakt  
Hipoteka na działce częściowo wyłączonej w produkcji rolnej
Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
klkrzysiekDołączył: 01 Cze 2016
Posty: 2
PostWysłany: 01/06/2016, 13:34    Temat postu: Hipoteka na działce częściowo wyłączonej w produkcji rolnej Odpowiedz z cytatem

Pytanie dotyczy kwestii ostatnich zmian w przepisach, które weszły w życie 1.05.2016 i dotyczą ksiąg wieczystych i hipoteki (USTAWA z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece). W Art. 68. jest między innymi zapis:
\\\\\\\\\\\\\\\"
Suma hipoteki na nieruchomości rolnej nie może przewyższać wartości tej nieruchomości, określonej przy zastosowaniu sposobów jej ustalania przewidzianych w przepisach o gospodarce nieruchomościami
\\\\\\\\\\\\\\\"

Mam problem z prawidłowym zdefiniowaniem \\\\\\\\\\\\\\\"nieruchomości rolnej\\\\\\\\\\\\\\\". Jestem właścicielem działki o powierzchni 923 metry kwadratowe, z czego 895 metrów kwadratowych to grunt oznaczony w ewidencji gruntów symbolem Bp (tereny przeznaczone pod zabudowę - niezabudowane), a 28 metrów kwadratowych to grunt oznaczony symbolem R (grunty orne). Działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zostały wydane prawomocne warunki zabudowy (przed 30 kwietnia 2016 roku). Wynika z nich, że można na działce wybudować dom jednorodzinny. Oczywiście inwestycja będzie realizowana wyłącznie na gruncie oznaczonym Bp.

Czy taka działka jest działką budowlaną, czy działką rolną? Czy na działce takiej będzie można ustanowić hipotekę na rzecz banku (chciałbym budowę sfinansować z kredytu hipotecznego) w wysokości powiedzmy 400 tys. zł lub więcej?
Powrót do góry
Profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
google_adsense

GoogleWysłany: 01/06/2016, 13:34    Temat postu: Google AdSense

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu